Gerard Nijboer, teamlid van Running 20/20, was al Europees marathonkampioen. Gert-Jan Wassink doet ook een duit in het zakje!
Ondanks minder geslaagde testwedstrijden pakte Gert-Jan Wassink zondag in Amsterdam een bronzen plak tijdens het NK marathon. Gert-Jan finishte slechts een ruime minuut achter Michel Butter (en Edwin de Vries) in 2.18.44 uur.
“We begonnen heel hard,” vertelt Gert-Jan op zijn eigen website. “De eerste 10 kilometer liepen we in 32.05 minuten, waarmee we op een schema zaten voor een eindtijd van 2.15 uur. Er werd daarom in de groep gepraat, ook met twee Belgische jongens, en we besloten echt wat gas terug te nemen.
Uiteindelijk vond ik dat er juist iets te veel gas werd teruggenomen, want we kwamen halverwege door in 1.09.08. Ik had daar liever een halve minuut sneller willen doorkomen. Dan was mijn eindtijd waarschijnlijk ook nog wat beter geweest.”

Titelstrijd
Het was een Nederlands kampioenschap en dus telde niet alleen de tijd. “Na 20 kilometer plaatsten Michel Butter en Edwin de Vries een versnelling. Die heb ik eerst laten gaan, waarna ik het gat dichtliep, met Paul Zwama in mijn kielzog. Na 26 kilometer werd er opnieuw een versnelling geplaatst en liepen we kilometers van 3.09 minuten. Dat was een beetje te hard, waardoor ik zelf gas heb teruggenomen en mijn eigen tempo ben gaan lopen. Ronald Schröer liep al lange tijd een heel eind vooruit en werd na 30 kilometer door de andere twee jongens gepakt. Ik haalde hem na 34 kilometer in en kon zo de derde plaats pakken.”
Hakken
Over zijn wedstrijd en uitslag kon Gert-Jan dan ook tevreden zijn. “De wedstrijd ging op zich goed. Wel had ik de laatste kilometers weer krampen in mijn kuit, waardoor ik niet echt kon doorversnellen. Toen moest ik echt op mijn hakken gaan landen en als ik iets niet graag wil, is het dat wel. Dat ging dus niet zo heel lekker, maar uiteindelijk haalde ik wel mooi de finish als derde. Ik heb erg genoten van deze marathon.”
Het complete team van Running 20/20 feliciteert Gert-Jan met dit geweldige resultaat en is er vanzelfsprekend trots op om een kersverse medaillewinnaar op de marathon in ons midden te hebben.